PARTNERZY

Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB SŁUPSKI
Aeroklub Słupski oraz Szkoła Aeroklubu Słupskiego serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na szkolenia szybowcowe(licencja SPL), samolotowe (licencja PPL(A)/LAPL(A)) a także paralotniowe. Gwarantujemy indywidualne podejście i dogodne godziny nauczania.

Aeroklub Słupski, Lotnisko Słupsk - Krępa.
Kamil Kaszkur
tel.: +48 791 002 278
e-mail: [email protected]

*Istnieje możliwość noclegu / Do plaż Morza Bałtyckiego 30-40 minut jazdy autem.
Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB PODKARPACKI - SZKOŁA LOTNICZA
Aeroklub Podkarpacki w Krośnie działa od 1945 r. (do roku 1939 w Krośnie mieściła się Szkoła Personelu Lotniczego dla Małoletnich), a więc naszą działalność szkoleniową jako Aeroklub prowadzimy nieprzerwanie od 70 lat!
W tym czasie dzięki naszym doświadczonym instruktorom wyszkoliliśmy wielu pilotów – mistrzów świata,pilotów i instruktorów Sił Powietrznych, czy pilotów i instrukorów linii lotniczych. Nawiązując do lat największej świetności„ Polskiej Szkoły Latania” Aeroklub Podkarpacki rokrocznie zwiększa ilość szkolonych w naszym Ośrodku pilotów i skoczków spadochronowych.
W ostatnich latach wyszkoliliśmy ponad 250 pilotów szybowcowych, ponad 350 skoczków spadochronowych oraz kilkudziesięciu pilotów samolotowych. Są to wyniki dające nam miejsce w ścisłej czołówce, najwięcej i najlepiej szkolących aeroklubów w Polsce. www.aeroklub-podarpacki.pl
Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB LUBELSKI W RADAWCU
Aeroklub Lubelski powstał w 1927 roku z inicjatywy ludzi spragnionych oderwania się od ziemi. W czasie ponad 80 lat swego istnienia wykształcił rzesze pilotów, którzy odnosili ogromne sukcesy na całym świecie. Dzisiaj organizacja pełni funkcję klubu sportowego propagującego i rozwijającego lotnictwo polskie, głównie w zakresie szkolenia, rekreacji i uprawiania sportów lotniczych. W dobie szybkiego rozwoju lotnictwa komunikacyjnego stanowi źródło potencjalnych kandydatów na przyszłych pilotów zawodowych. Aeroklub stawia zatem na edukację młodzieży i jej rozwój przez angażowanie w sporty lotnicze, które nie tylko kształcą, ale również wychowują, uczą odpowiedzialności, wytrwałości oraz pracowitości.
Ponadto, Aeroklub regularnie świadczy usługi dla firm i instytucji państwowych oraz zapewnia obsługę techniczną statków powietrznych.
W ramach aeroklubu działają sekcje: samolotowa, szybowcowa, spadochronowa, mikrolotowa, modelarska, balonowa oraz klub seniorów lotnictwa. Więcej informacji na www.aeroklub.lublin.pl lub pod nr tel. 605 891 391
Informacja o PARTNERZE
SKYDREAM SP. Z O. O.
Firma SKYDREAM zrodziła się z miłości do latania. Grupa ludzi, kochających spędzać długie godziny za sterami samolotów postanowiła uczynić ze swojego hobby cos więcej. Połączono pasję, energię, pomysłowość i technologię tworząc firmę pomagającą spełnić sny o lataniu, podbijaniu przestrzeni powietrznej i zdobywaniu nieznanego. W 2012 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Pipistrel - lidera wśród producentów samolotów ultralekkich. W 2015 uzupełniliśmy naszą ofertę o kolejny samolot, model VL-3 produkcji firmy JMB Aircraft. SKYDREAM proponuje swoim klientom wszystko co najlepsze w sferze latania. Najlepszą awionikę, najpiękniejszy design, najlepsze osiągi i niezawodność w kwestii bezpieczeństwa wszystkich oferowanych produktów. Do szkolenia używamy samolotów Pipistrel Alpha Trainer. Ich znakomite właściwości szkoleniowe potwierdza fakt wygrania prestiżowego kontraktu na samolot szkolenia wstępnego dla Indyjskich Sił Powietrznych. Szkolenia prowadzimy głównie na lotnisku Bielsko-Biała Aleksandrowice gdzie mieści się biuro naszej firmy, hangar i sala szkoleniowa.
Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB PODHALAŃSKI
Aeroklub Podhalański prowadzi szkolenia samolotowe do licencji turystycznej PPL(A). Szkolenie przebiega w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Po zaliczeniu egzaminu z wiedzy zdobytej na kursie teoretycznym rozpoczyna się szkolenie praktyczne na samolocie Cessna 152, 172. Szkolenie obejmuje między innymi podstawy pilotażu, loty po kręgu, strefy pilotażowe, loty samodzielne i loty po trasach nawigacyjnych na inne lotniska, również komunikacyjne. Praktyka kończy się, gdy uczeń-pilot wylata co najmniej 45 godzin lotu w tym 10 godzin samodzielnie i zdobędzie umiejętności przewidziane w programie.

Aeroklub Podhalański prowadzi szkolenie szybowcowe do licencji szybowcowej SPL. Uzyskanie licencji pilota szybowcowego składa się z kliku etapów. Pierwszym etapem jest tzw. szkolenie podstawowe (60 godzin szkolenia teoretycznego plus szkolenie praktyczne minimum 27 lotów z instruktorem oraz 5 samodzielnych). Praktyczne szkolenie podstawowe odbywa się na szybowcach Bocian metodą startu za samolotem holującym. Po ukończeniu szkolenia podstawowego można kontynuować w Aeroklubie Podhalańskim dalsze szkolenie: zadania z celności lądowania, nauka lotów termicznych i przelotów, loty na szybowcu jednomiejscowym itp. Szkolenie takie kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym, przed Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Po pozytywnie zdanym egzaminie pilot otrzymuje licencje szybowcowa SPL uprawniającą do samodzielnego wykonywania lotów.

Aeroklub Podhalański prowadzi szkolenia samolotowe do licencji samolotowej LAP(L).Szkolenie przebiega w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Po zaliczeniu egzaminu z wiedzy zdobytej na kursie teoretycznym rozpoczyna się szkolenie praktyczne na samolocie Cessna 152. Szkolenie obejmuje między innymi podstawy pilotażu, loty po kręgu, strefy pilotażowe, loty samodzielne i loty po trasach nawigacyjnych na inne lotniska. Praktyka kończy się, gdy uczeń-pilot wylata co najmniej 30 godzin lotu w tym 6 godzin samodzielnie i zdobędzie

loading